Централізованою клініко-діагностичною лабораторією нашого закладу виконуються лабораторні дослідження в повному обсязі: загально-клінічні, гематологічні, біохімічні, цитологічні та імунологічні. Оснащення лабораторії знаходиться на сучасному рівні. Всі дослідження виконуються на автоматичних гематологічних, біохімічних та імунологічних аналізаторах.

Забір матеріалу для лабораторного дослідження проводиться :
- Загально-клінічні дослідження (загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, копрограма) – щоденно, з 8.00 до 9.30, каб. 128, 129 (І поверх)
- Біохімічні дослідження (визначення групи крові, резус-фактора, визначення рівня цукру) – понеділок, середа, з 8.00-9.30, каб. 146
Для проведення аналізів потрібно електронне направлення лікаря-спеціаліста або лікаря, з яким укладено декларацію. Також для проведення деяких досліджень потрібна попередня підготовка.
До уваги!
- Врахуйте, що на результат гематологічних досліджень можуть вплинути: фізична перенапруга (біг, швидка ходьба, підйом по сходам), емоційне порушення, прийом їжі напередодні дослідження, паління, прийом алкоголю. Тому забір венозної крові для дослідження проводиться натщесерце, у ранкові години, після 15-хвилинного відпочинку
- Для збору сечі рекомендується збирати всю порцію ранкової сечі в чистий сухий посуд після ретельного туалету сечостатевих органів. При дослідженні на цукор сечу збирають протягомі доби: вранці дитина звільняє сечовий міхур, а потім протягом 24 годин збирає її в скляний посуд. При визначенні кількості формених елементів у 1 мл. сечі методом Нечипоренко відбирається 10 мл. ранкової сечі, взятої в середині сечовипускання.
- Для отримання достовірних результатів копрологічного дослідження (аналіз калу) бажано дотримання пацієнтом протягом 2-3 днів збалансованої дієти, що містить визначений набір продуктів у відповідному співвідношенні (дієта Шмідта або Певзнера). Не можна направляти матеріал для дослідження: після клізми, прийому препаратів, що впливають на травлення, після введення свічок, прийому заліза, вісмуту, сірчанокислого барію), прийому касторового або вазелінового масла. Кал для дослідження повинен бути після мимовільної дефекації і не містити домішки сечі. Збирають кал для аналізу з 3-4 різних ділянок спеціальним шпателем в контейнер. Матеріал бажано доставити в лабораторію відразу або не пізніше 10 — 12 годин після дефекації за умови зберігання в холодильнику (дверцятах) при температурі + 4 + 6 ° С.
За результатами аналізів необхідно звертатися до лікаря, який направив дитину.